fbpx

W trakcie tego programu zdobędziesz wiedzę i doświadczenie niezbędne do samodzielnego planowania i przeprowadzania nurkowań z ograniczoną dekompresją do maksymalnej głębokości 40 metrów, z użyciem mieszanki nitroksowej o zawartości tlenu do 50%.

Kurs XR Advanced Nitrox skierowany jest do osób, które pragną w nurkowaniu czegoś więcej i chcą „posiedzieć” pod wodą nieco dłużej, oczywiście już poza limitami nurkowania bezdekompresyjnego! Po ukończeniu programu Extended Range możesz nurkować do głębokości 45 metrów, używając mieszaniny nitroksowej o zawartości tlenu do 100%.

Celem programu SSI Technical Extended Range jest zapewnienie nurkom szkolenia niezbędnego do tego, aby potrafili samodzielnie planować i przeprowadzać nurkowania na głębokość do 60 metrów, z wieloprzystankową dekompresją ze zmianą dwóch gazów, z użyciem specjalistycznego sprzętu i procedur nurkowych wraz z posiadającym równoważne wyszkolenie partnerem nurkowym. Po ukończeniu programu uzyskasz certyfikat SSI Technical Extended Range (z lub bez Trimix’u).

Certyfikat Cave Diving pozwala na penetrację z użyciem pojedynczej liny, z wykorzystaniem podstawowej nawigacji. Poznasz techniki pozwalające poradzić sobie z pojawiającymi się problemami w tych wzbudzających największy niepokój środowiskach. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego też spędzając godziny w tym otoczeniu wraz ze swoim instruktorem Cave Diving będziesz budował wiarę we własne siły i możliwości.

SSI Full Cave Diving pozwala na złożoną nawigację, a w trakcie kursu uczysz się w jaki sposób w systemie jaskini trawersować, wykonywać jump’y, tee i gap’y. Dowiesz się więcej na temat procedur w sytuacji zagubienia liny, oświetlenia, dzielenia się powietrzem i zagubienia się nurka.

Podczas tego kursu nabędziesz umiejętności i wiedzę, aby tworzyć mieszaniny nitroksowe i trimixowe oparte na helu, wykorzystywane podczas nurkowania na mieszaninach gazowych. Jest to program typu nie-nurkowego, w którym mogą brać udział także osoby nie posiadające certyfikatu nurkowego. Podczas kursu poznasz podstawy matematyczne i fizyczne oraz techniki niezbędne do bezpiecznego wykonywania mieszanin oddechowych. Po ukończeniu otrzymasz certyfikat SSI XR Gas Blender.

Nie umiesz nurkować?

Zobacz jak zacząć