fbpx

Zacznij nurkować

Bez względu na to, czy nigdy nie byłeś pod wodą, czy też masz już nurkowe doświadczenia na swoim koncie, jesteś we właściwe miejscu! Nurkowanie jest  zabawne i ekscytujące! To może być przygoda Twojego życia! Nurkowanie w sprzęcie jest dużo łatwiejsze niż Ci się wydaje! Każdy może zostać płetwonurkiem. W naszej szkole swoje pierwsze kroki stawiają dzieci i osoby starsze. Nie ma górnej granicy wieku ! Nie martw się wagą butli i skomplikowaną budową sprzętu. Na pierwszych zajęciach wszystko ci wyjaśnimy.

Jeśli mimo wszystko wahasz się z podjęciem decyzji?!

Skorzystaj z oferowanej przez nas pojedynczej lekcji z instruktorem “INTRO”. Po 30 min pod wodą będziesz wiedzieć czy nurkowanie będzie tym co zajmie twój czas wolny.

Jeśli już teraz znasz odpowiedź na to pytania skorzystaj z oferowanej przez nasz propozycji kursu podstawowego OWD lub szkoleń zaawansowanych. Więcej o proponowanych przez nas kursach przeczytasz w tym dziale. Rezerwacje miejsc na poszczególne kursy znajdziesz w podstronach dotyczących poszczególnych kursów.

Powodzenia 🙂 Życzymy dobrej zabawy!

Bez względu na to, czy masz już jakieś doświadczenia z nurkowaniem, poniżej znajdziesz odpowiedzi na kilka pytań, które być może chciałbyś zadać:

Czy nurkowanie jest bezpieczne?

Biorąc udział w szkoleniu prowadzonym przez licencjonowanego Instruktora SSI, organizowanym przez centrum nurkowe SSI masz pewność, że jesteś w dobrych rękach. Używając odpowiedniego sprzętu i dokładnie rozumiejąc fizyczne i techniczne aspekty nurkowania, będziesz dobrze przygotowany do bezpiecznej i sprawiającej przyjemność przygody nurkowej. Nasi instruktorzy mają dostęp do najlepszego sprzętu, i możesz również być pewny, że przeszli oni bardzo intensywne szkolenie, przygotowujące ich do prowadzenia zajęć z kursantami. Możesz spać spokojnie – dive professional SSI posiadają rozległą wiedzę i bogate doświadczenie. Przejdziesz najwyższej jakości szkolenie. Przez profesjonalistę zostaniesz wprowadzony w podwodną przygodę. Biorąc udział w teoretycznym szkoleniu online, zajęciach szkoleniowych z wykorzystaniem DVD, czytając literaturę nurkową zostaniesz przygotowany do realnych doświadczeń w rzeczywistych warunkach nurkowych. Wszystko to da ci najlepsze podstawy wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa i technik nurkowych.

Kto może nurkować ze sprzętem, a kto znajdzie się wśród moich znajomych nurków?

W ostatnim czasie nurkowanie staje się coraz bardziej popularne zarówno wśród mężczyzna, kobiet jak i dzieci. Remedium na stres – zajęcia z nurkowania w najbliższej okolicy – ucieczka do fantastycznego, podwodnego świata jest doskonałym sposobem na relaks i odpoczynek od dnia codziennego. Ucząc się nurkować i podróżując do cudownych miejsc nurkowych kobiety zyskują pewność siebie, poprawiają kondycję fizyczną i poznają własny organizm i ciało. Dzieci natomiast podczas zorganizowanych we właściwym tempie zajęć, które stanowią jednocześnie doskonałą zabawę i formę spędzania wolnego czasu, nabywają umiejętności poruszania się w wodzie, uczą się kochać i szanować środowisko wodne (jeziora, morza i oceany). Jeśli naukę nurkowania rozpoczniesz od szkolenia online staniesz się także częścią sieci SSI, obejmującą miliony nurków na całym świecie.

Jakich przygód mogę oczekiwać?

Ilość odpowiedzi na to pytanie jest nieograniczona. Mając do dyspozycji licencjonowane centra nurkowe praktycznie na całym świecie, możesz wybrać interesujący Cię rodzaj szkolenia nurkowego a następnie odnaleźć w okolicy, do której się wybierasz (np. na urlop) Centrum Nurkowe SSI i wziąć udział w wymarzonej przygodzie nurkowej. Wybierając Centrum Nurkowe SSI masz pewność, iż weźmiesz udział w standaryzowanym programie szkoleniowym,a obsługujący Cię personel gwarantuje profesjonalną i godną zaufania obsługę.

Jak zacząć przygodę z nurkowaniem?

Skorzystaj z darmowej lekcji nurkowania. Wystarczy wejść i kliknąć na baner, który zaniesie Cię do pierwszej części kursu. W dowolnym czasie, w domu lub pracy, wszędzie tam gdzie masz dostęp do internetu będziesz mógł uczyć się nurkowania bez dodatkowych kosztów. Podstawowym szkoleniem nurkowym, w trakcie którego nauczysz się bezpiecznego poruszania się pod wodą i obsługi sprzętu jest kurs Open Water Diver “OWD”. Aby zacząć swoją przygodę nurkową wystarczą chęci i ukończone 15 lat. Programy dla dzieci “Junior OWD” min wiek 10 lat. Dzieci w wieku 8-10 lat zapraszamy na zajęcia Scubaranger prowadzone wyłącznie na basenie.

Jak znaleźć termin i odpowiednie szkolenie dla początkujących ?

Wszystkie terminy szkoleń, wyjazdów nurkowych, spotkań klubowych znajdziesz w dziale Kalendarz na naszej stronie.
Szukając szkolenia podstawowego szukaj go pod hasłem OWD, czyli Open Water Diver. W sprawie najbliższego terminu kursu podstawowego skontaktuj się z nami – na pewno zaproponujemy Ci termin dopasowany do Twoich potrzeb.
Jeśli przed kursem chcesz sprawdzić czy nurkowania jest tym czego szukasz zapisz się na pojedyncza lekcję INTRO w basenie lub jeziorze.

Jak mogę doskonalić swoje umiejętności?

Aby być dobrym nurkiem trzeba utrzymywać właściwy poziom poprzez liczne nurkowania i szkolenia z instruktorem. Zdobywając doświadczenie przy nurkowaniach rekreacyjnych i kursach możesz stawać się lepszym i bardziej bezpiecznym nurkiem. Program szkoleń doskonalących twoje umiejętności znajdziesz w kolejnym dziale naszej szkoły pod hasłem “doskonalenie umiejętności”.

Jak wygląda szkolenie OWD?

Kurs nurkowy Open Water Diver jest pierwszym stopniem w edukacji nurka. Więcej informacji znajdziesz TU.

Wymagania:

 • podstawowe umiejętności pływackie
 • podstawowy sprzęt pływacki tzw. ABC, czyli maska, fajka i płetwy oraz buty (sprzęt można kupić u nas). Sprzęt proszę kupić parę dni przed zajęciami. Ułatwi to logistykę pierwszego dnia kursu.
 • Minimum 10 lat
 • 1 550 zł – możliwość płatności w 2 ratach. Całość do końca trwania kursu.
 • Chęci ;-))

Cena zawiera:

 • Kompletny sprzęt nurkowy oprócz (maski, fajki, płetw i butów)
 • Zajęcia basenowe
 • Zajęcia nad jeziorem
 • Podręcznik Nurkowy OWD w formie elektronicznej
 • Certyfikat nurkowy
 • Opiekę instruktora
 • Pamiątkowe zdjęcia z pod wody.

Cena nie zawiera:

 • Zakwaterowanie i wyżywienia
 • Transportów na basen i nad jezioro (proszę o info jeśli nie masz transportu, zawsze jeździmy z pod Dive Point’u, możesz się z nami zabrać 🙂

Po otrzymaniu potwierdzenia miejsca na kursie przyjdź do nas i odbierz materiały szkolne.
Po wpłacie zaliczki w wysokości 550 zł otrzymasz: maila z linkiem do materiałów oraz dokumenty do wypełnienia. Nie zapomnij skorzystać z darmowej nauki nurkowania przez internet! Wystarczy kliknąć na link i w dowolny dzień w swoim tempie opanować  teorię nurkowania! POLECAM! Kliknij TU

Dopłacając do kursu 150 zł otrzymasz dodatkowo pokrowiec na log book z cordury oraz film na DVD z ćwiczeniami oraz cała treścią książki z podkładem polskiego lektora.
Zestaw edukacyjny proszę odbierać na tydzień przed szkoleniem, aby zapoznać się z programem szkolenia.

Po uzyskaniu podstawowego stopnia płetwonurka OWD, możesz doskonalić swoje umiejętności poprzez szkolenia specjalistyczne takie jak Nurkowanie głębokie, Wrakowe, Nawigacyjne lub inne.

Nie umiesz nurkować?

Zobacz jak zacząć