fbpx

Jak długo trwa kurs nurkowy i ile kosztuje?

Marzysz o przygodzie życia? A może ciekawi Cię, co kryje się w głębinach mórz i oceanów? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, powinieneś zastanowić się nad uczestnictwem w kursie nurkowania. Nieważne, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym sportem, czy też już posiadasz pewne umiejętności, powinieneś zadbać o właściwe przygotowanie na kursie nurkowym. Musisz jednak pamiętać, że kursy nurkowania różnią się stopniem trudności oraz rodzajem certyfikacji. Chcesz wiedzieć, ile czasu trwają takie kursy oraz ile mogą kosztować? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Ile czasu trwa i ile trzeba wydać na kurs nurkowania?

Ceny kursów zakończonych uzyskaniem certyfikatów SSI w zależności od ich poziomu trudności wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Czas ich trwania z kolei zależy od kilku czynników. Przede wszystkim wpływ na to ma ich rodzaj, poziom oraz Twoja dyspozycyjność. Podstawowe kursy nurkowania składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. Szkolenie teoretyczne możesz zrealizować online w domu. Tym samym to od Ciebie będzie zależało to, kiedy je ukończysz. Część praktyczna z kolei odnosi się do zajęć na basenie oraz pływania na otwartych wodach. W trakcie przykładowego kursu Open Water Diver dla początkujących wykonuje się około 4-5 nurkowań, których termin dopasowuje się do dyspozycyjności kursanta. Taki kurs można zrealizować nawet w ciągu kilku dni.

Jeżeli natomiast brakuje Ci czasu wolnego na ukończenie kursu, możesz realizować szkolenia w dogodnym dla Ciebie terminie wraz z uwzględnieniem ich przesunięcia w czasie. Ponadto możesz też skorzystać z przyspieszonego kursu nurkowania w Szczecinie. W ofercie naszej szkoły nurkowania Dive Point taki kurs dostępny jest pod nazwą Skuba Diver. Obejmuje on połowę zakresu materiału kursu nurkowania zakończonego certyfikacją SSI Open Water. Wymogiem uczestnictwa w bardziej zaawansowanych kursach nurkowania jest natomiast ukończenie szkoleń podstawowych. W tym przypadku trzeba liczyć się więc z tym, że czas ich ukończenia, zależy od zaliczenia szkoleń podstawowych.

Nie umiesz nurkować?

Zobacz jak zacząć