fbpx

Gdzie w Polsce można nurkować?

Myślisz, że tylko za granicą znajdziesz idealne miejsca do nurkowania? W dzisiejszym artykule udowodnimy Ci, że się mylisz. Aby zwiedzać podwodny świat, wcale nie trzeba wyjeżdżać z Polski. Mimo tego, że w naszym kraju nie znajdziesz wybrzeży z rafą koralową, możesz być pewien, że Bałtyk, polskie jeziora i zbiorniki wodne kryją w sobie niejedną tajemnicę. Dodatkowo z pewnością zaskoczy Cię też bogactwo floty i fauny. Gdzie nurkować w Polsce? Poniżej przedstawiamy miejsca nurkowe, na które warto zwrócić uwagę.

Najlepsze miejsca nurkowe w Polsce

Jeżeli ukończyłeś kurs nurkowania i czujesz się pewnie w wodzie, nie musisz korzystać wyłącznie z akwenów, którymi dysponują szkoły nurkowania. Wybór miejsc nurkowych w Polsce jest naprawdę szeroki. Jeśli jednak chcesz nurkować pod okiem instruktora, możesz wybrać bazę nurkową naszej szkoły Dive Point nad Jeziorem Ińsko. Głębokość tego jeziora sięga 42 metrów. Możesz być zatem pewien, że otrzymasz solidny zastrzyk adrenaliny. Poza Jeziorem Ińsko idealne warunki nurkowe znajdziesz też oczywiście w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Wybierać możesz m.in. spośród takich jezior jak:

  • Piłakno (57 m głębokości),
  • Świętajno (29 m głębokości,
  • Mamry (43 m głębokości),
  • Wukśniki (67 m głębokości).

Na Pojezierzu Wschodniosuwalskim z kolei dobre warunki do nurkowania zapewnia najgłębsze jezioro w Polsce – Hańcza. Oprócz tego na szczególną uwagę zasługuje też polskie wybrzeże. Nad Bałtykiem warto nurkować np. w Zatoce Gdańskiej niedaleko Jastarni, gdzie można obejrzeć wraki zatopionego statku ORP „Groźny”. Na morzu w pobliżu Łeby można też odnaleźć wraki statków „Svanhild” oraz „Betonowiec”.

Pamiętaj jednak, że nie tylko północ Polski ma wiele do zaoferowania miłośnikom nurkowania. Dobre warunki do uprawiania tego sportu znajdziesz również np. w Wielkopolsce. Przykładem może być Jezioro Budzisławskie niedaleko Gniezna. Oprócz niego w tym regionie warto też poznać tajemnice Jeziora Płotki, leżącego niedaleko Piły. Na południu kraju z kolei można nurkować m.in. w dawnym kamieniołomie – Zalewie Zakrzówek niedaleko Krakowa. Moc atrakcji zapewni też Zalew Soliński w Bieszczadach.

Nie umiesz nurkować?

Zobacz jak zacząć