fbpx

W jakim wieku zacząć przygodę z nurkowaniem?

Nurkowanie cieszy się rosnącą popularnością nie tylko wśród osób dorosłych, ale także młodzieży. Sport ten zapewnia wyjątkowe wrażenia i stanowi doskonałą motywację, aby odejść od ekranu komputera oraz oderwać się od smartfona i tableta. Nurkowanie na basenie oraz nurkowanie np. podczas egzotycznych wakacji muszą być bezpieczne, dlatego niezbędne jest ukończenie profesjonalnego kursu. W jakim wieku można zacząć przygodę z nurkowaniem?

Nurkowanie w teorii i praktyce…

Podwodna przygoda to nie tylko zapewniająca wyjątkowe wspomnienia przyjemność, ale także odpowiedzialność za siebie oraz innych nurków. Zanim stanie się pasją, niezbędne jest zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności, które pozwolą na bezpieczne nurkowanie. Kurs nurkowania pozwala bezpiecznie oddawać się przyjemności, jaką jest poznawanie podwodnego świata. Warto wiedzieć, że przygodę z nurkowaniem mogą zacząć dzieci w wieku szkolnym, jednak młody wiek stanowi pewne ograniczenie, jeżeli chodzi o głębokość, na którą można zejść podczas nurkowania.

Każda szkoła nurkowania ustala własne zasady, które dotyczą minimalnego wieku kursantów. Najczęściej kurs mogą rozpocząć dzieci, które ukończyły 10. rok życia. Warto jednak pamiętać, że granica wieku to nie wszystko, bo każde dziecko może nieco inaczej reagować podczas schodzenia pod wodę. Kluczowym kryterium, oprócz odpowiedniego wieku, jest brak lęku przed wodą oraz chęć nauki nurkowania.

Czy nurkowanie jest bezpieczne dla dzieci?

Nauka nurkowania pod okiem doświadczonego instruktora nie jest zagrożeniem dla zdrowia dzieci. Nurkowanie to świetny sposób, aby w życiu dziecka znalazło się miejsce na wspierającą funkcjonowanie organizmu aktywność, jednak trzeba pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania zdrowotne np. astma oskrzelowa.

Nie umiesz nurkować?

Zobacz jak zacząć