fbpx

Majówka na Cyprze

Termin: 30.04-07.05.2022

Rezerwacja

Krzysiek:  508 105 505

  Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych przez Państwa dobrowolnie w powyższym formularzu jest Dive Point z siedzibą w Szczecinie 70-467 ul. Monte Cassino 19E. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego administratora danych, na adres [email protected]. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu potwierdzenia rezerwacji zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem.


  Informujemy, że wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z
  dokonaniem rezerwacji terminu
  . Potwierdzenie dokonania
  rezerwacji otrzymają Państwo w odpowiedzi na powyższe zgłoszenie.

  Cypr to trzecia co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego, u którego wybrzeży narodziła się grecka bogini Afrodyta. Wyspa od zawsze była celem ataków licznych zdobywców. Często przechodziła z rąk do rąk. Walczyli o nią Grecy, Turcy i Anglicy. Dziś jest niezwykle atrakcyjnym miejscem również dla turystów. Oferuje nie tylko piękne plaże, trasy trekkingowe, wspaniałe zabytki, wysokie góry pokryte śniegiem w zimie, urocze wioski kuszące swoimi kolorami, ale co dla nas najważniejsze – atrakcyjne miejsca do nurkowania. Na Cyprze możemy nurkować z brzegu i podziwiać zarówno atrakcyjne formacje skalne, sztuczną rafę, jak i życie podwodne. Znajdą również dla siebie coś atrakcyjnego miłośnicy wraków. Zobaczymy między innymi słynny wrak Zenobia , który zatonął przy wybrzeżu Larnaki w czerwcu 1980.

  W maju na Cyprze jest bardzo słonecznie i ciepło, temperatura powietrza w maju to około 23 stopnie, a wody około 20 stopni.

  Cypr jest państwem położonym na wyspie o tej samej nazwie znajdującej się w zachodniej Azji we wschodniej części Morza Śródziemnego. Graniczy z brytyjskimi bazami Akrotiri i Dhekelia oraz z nieuznawaną na arenie międzynarodowej Turecką Republiką Cypru Północnego, będącej de iure częścią Cypru. Terytorium Cypru zajmują trzy główne krainy geograficzne. W północnej części wznoszą się góry Kyrenia z wysokościami do 1000 m n.p.m., oddzielone od wybrzeża wąskim pasem nizin nadbrzeżnych. U podnóży gór Kyrenia liczne plantacje oliwek. Stoki gór porasta las cyprysowy. Na południowym zachodzie leży porośnięty wielkimi lasami Masyw Troodos, z najwyższym szczytem kraju. Pomiędzy Kierinią a wspomnianym wcześniej masywem rozciąga się Mesaoria, równina niemal w całości pozbawiona drzew, nie licząc plantacji drzew oliwnych i eukaliptusowych.

  Rdzenni mieszkańcy Cypru to głównie Grecy (77% ogółu ludności), na drugim miejscu są Turcy – 18%. Ludność grecka wyznaje chrześcijaństwo w obrządku prawosławnym, a turecka – islam.

  Dzień 1 – Przylot z Polski, zakwaterowanie i zapoznanie z bazą nurkową
  Dzień 2-7 – Nurkujemy przez 5 dni 2 razy dziennie, 1 dzień wolny (odpoczywamy, opalamy się lub zwiedzamy wyspę)
  Dzień 8 – Wyjazd do Polski

  Cena: wkrótce

  Cena zawiera:
  – bilety lotnicze
  – transfer lotnisko-hotel/apartamenty-lotnisko
  – 7 noclegów
  – Pakiet 10 nurkowań (z łodzi i brzegu)
  – Butla 12 l
  – Balast (bez pasa)
  – Opiekę polskiego przewodnika

  Cena nie zawiera:
  Dojazdu na i z lotniska (jest możliwość skorzystania z naszego busa w cenie ……………)
  – Wyżywienia
  – Wypożyczenia sprzętu
  – Nitroxu
  – Dodatkowych atrakcji (np. zwiedzanie wyspy)
  – Ewentualnych testów na covid
  – Obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego
  – Ubezpieczenia KL i NNW

  Zapraszamy!

  Nie umiesz nurkować?

  Zobacz jak zacząć