fbpx

Gozo Malta

Termin: 27.06-04.07.2021

Rezerwacja

Krzysiek:  508 105 505

  Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych przez Państwa dobrowolnie w powyższym formularzu jest Dive Point z siedzibą w Szczecinie 70-467 ul. Monte Cassino 19E. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego administratora danych, na adres [email protected]. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu potwierdzenia rezerwacji zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem.


  Informujemy, że wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z
  dokonaniem rezerwacji terminu
  . Potwierdzenie dokonania
  rezerwacji otrzymają Państwo w odpowiedzi na powyższe zgłoszenie.

  Gozo to wyspa na Morzu Śródziemnym należąca do archipelagu Wysp Maltańskich. To raj dla nurków i turystów oraz 3000 godzin słońca w ciągu roku i średnia temperatura na poziomie 24 stopni – zaprasza wszystkich tęskniących za latem i marzących o wypoczynku w urzekającej oprawie. Kraj który posiada klimat śródziemnomorski, przeplatany kulturą arabską oraz typowym dla państw południowej Europy luźnym podejściem mieszkańców do życia. Posiada wspaniałe krajobrazy, mnóstwo zabytków i fantastycznych miejsc do nurkowania.

  Cathedral Cave – jaskinia znajdująca się w dolinie Ghasri. Nurkowanie można wykonać z dwóch wejść. Pierwsze zejście prowadzi stromymi schodami wykutymi w skale lub też drabiną z zewnętrznej strony klifu. Przy ujściu doliny na 18 m znajdziemy ogromne wejście prowadzące jaskini z kopulastym sklepieniem zwanym Katedrą. Wewnątrz znajdują się głazy pokryte kolorowymi gąbkami i miękkimi koralami. Najlepszą częścią nurkowania jest wynurzenie się w środku Katedry gdzie otoczy nas niesamowicie niebieskie światło pochodzące z podwodnego wejścia. Zejście należy do trudniejszych na Gozo, lecz warte jest wysiłku.

  Billinghurst Cave –  jaskinia znajduje się na północnej stronie wybrzeża Gozo. Górna część jaskini znajduje się tuż pod powierzchnią wody, a dno jest na 27 metrach. Długi tunel nazywany “The Railway Tunnel” ze względu na jego wielkość, prowadzi do kolejnej jaskini głęboko wewnątrz. Tylko jeden krok ze szczytu klifu i możemy nurkować w 50 m jaskini otoczonej mnóstwem wielokolorowych gąbek, korali miękkich i virgin lance coral.

  Reqqa Reef – nurkowanie odbywa się wzdłuż 40 metrowej ściany po czym kontynuuje na rafie, której najpłytsza część znajduje się na 18 m. Ogromne głazy opierające się o ścianę klifu sprawiają wrażenie umieszczonych tam umyślnie. Stanowią doskonałe schronienie dla grouperów, denteksów, ośmiornic i skrzydlic.

  Anchor Reef – nurkowanie jest odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych nurków. Nurkowanie kończy się drop offem a górna część jest zaledwie na 12 metrach. Strome zbocza nurkowiska pokryte są głazami, w których można znaleźć duże groupery, barakudy i ośmiornice w płytszych obszarach.

  Xwejni Bay – struktura kilku pozostałych tradycyjnych solnych basenów przypominająca mozaikę stanowi jedynie preludium dla wrażeń pochodzących z tego miejsca. W czasie nurkowania, klucząc wzdłuż kanałów możemy cieszyć się z obserwacji różnorodnego życia morskiego, między innymi węgorzy, ośmiornic, rozgwiazd, muren czy jeżowców.

  Duble Arch Reef – kolejne spektakularne miejsce, idealne do fotografii. Nazwa tego miejsca pochodzi od unikalnej geologicznej formacji, gdzie dwa łuki, jeden nad drugim, przeszywają przybrzeżną rafę. Ze względu na swoje położenie, obfituje w tysiące dascylusów. Często, przy odpowiednich prądach mamy szansę natknąć się na ogromne ławice polujących barakud.

  Calypso Cave – nurkowania zaczyna się w Xwejni Bay, nurkowisko składa się z  dwóch wąskich pęknięć na 18 m i spektakularny łuk na 35 m znajdują się wzdłuż ściany rafy, płynie się w kierunku północno-wschodnim. Nurkowie mogą bez trudu przepłynąć przez wszystkie otwory na obszarze pół jaskini, podziwiając wspaniały podwodny krajobraz oraz kwitnące życia morskie.

  Blue Hole – mekka dla nurków położona jest na zachodnim brzegu Gozo w miejscu zwanym Dwejra. Miejsce odpowiednie dla wszystkich o każdym poziomie zaawansowania. Niesamowite jaskinie, fascynujące ściany i krystalicznie czyste lazurowe wody zyskały miano jednego z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

  Inland Sea – po krótkim nurkowaniu w  tak zwanym morzu śródlądowym, osiagamy  maksymalną głębokość 25 metrów. Trasa wyprowadza nas na otwarte morze. Eksploracja zarówno prawej jak i lewej ściany oferuje fantastyczne życie morskie, co niesie satysfakcję każdemu nurkowi.

  Coral Cave – nurkuje się przez pęknięcie w ścianie w kształcie litery V opadającego do 25 m. Na głębokości 18 m widzimy szczelinę otwierającą jaskinię, której sufit pokryty jest przez twarde korale.

  Xlendii Bay – nurkowanie zaczyna się w zatoce na głębokości 9 metrów. Płynąc przez tunel mający wspaniałe wejście, możemy spotkać barweny i kolorowe kabryle żywiące się z posadzki tunelu licznymi garbikami i neonami. Koniec tunelu zwabi nas intensywnie błękitnym światłem pochodzącym z wyjścia. Na zewnątrz natkniemy się na głazy i rafę o kształcie piramidy obfitujące w barakudy.

  Mgarr Ix-Xini – płytkie nurkowanie do 12 m obfitujące w koniki morskie ślimaki oraz ośmiornice, idealne miejsce na nurkowania nocne.

  Ras Il-Hobz – zwany inaczej Middle Finger to wyrastający z dna słup, który widać już z 8 m. Nurkuje się wzdłuż wąskiej ściany a lądem na głębokości 35 m, natomiast od strony morza osiągnąć można ponad 100 m. W najpłytszym miejscu jest 5 m.

  M.V. Karawela – został zbudowany w RFN w 1957 r. Prom pasażerki przybył na Maltę w grudniu 1986 r i służył jako wycieczkowiec pływając na Comibno. Został zatopiony w sierpniu 2006 r leży na piaszczystym dnie na 42 m. Długość 58 m.

  M.V Cominoland – został zbudowany w Anglii w 1942 dla Royal Navy jako stawiacz min. 295 tonowy statek pasażerski ma 34 metrów długości.

  M.V Xlendi Wreck – zbudowany w Danii o  długości 77 metrów. Został zatopiony w dniu 12 listopada 1999. Leży stępką do góry na piaszczystym dnie na 42 m, pod kątem, który nadaje mu surrealistyczne wrażenie.

  Trochę informacji o Gozo i Malcie:

  Maltańczycy to naród, który uwielbia świętować, obchodzą aż 14 świąt państwowych rocznie. Dodatkowo w sezonie letnim w każdy weekend miesiąca odbywają się festiwale na cześć patronów miast, przeplatanych pomniejszymi imprezami organizowanymi lokalnie np. na plażach publicznych.

  98% ludności to katolicy, czego wyraz daje aż 365 kościołów rozlokowanych w każdym zakątku kraju, a na każdym z nich są dwa zegary – jeden prawdziwy a drugi namalowany, który ma mylić diabłu godziny.

  Malta posiada dwa języki urzędowe: angielski oraz rodowity język jej mieszkańców czyli maltański, który jest połączeniem języków arabskiego z włoskim i angielskim. Ponieważ Malta do roku 1964 była kolonią brytyjską panuje na niej ruch lewostronny. Wybierając się na wyspy trzeba pamiętać o angielskiej przejściówce do prądu.

  Prócz zapierających dech w piersiach naturalnych widoków jakie możemy podziwiać na wyspie, warto zwrócić uwagę na historyczne znaczenie wielu budowli, jakie znajdziemy na wyspie m.in. liczące sobie ponad 5800 lat ruiny kompleksu świątynnego w Ġgantija, które uchodzą za najstarszą budowlę jaka została wzniesiona przez człowieka, wieże Mġarr ix-Xini, Xlendi, Dwejra – trzy z trzynastu małych umocnionych kamiennych wież obserwacyjnych, zbudowanych pomiędzy rokiem 1658 a 1661. Każda z wież znajduje się w zasięgu wzroku z sąsiedniej, służyły one jako wieże komunikacyjne pomiędzy Gozo i Grand Harbour, oprócz funkcji obserwacyjno-ostrzegawczych przed piratami pełniły funkcje obronne, czy w końcu Cittadella – małe ufortyfikowane miasto z cytadelą, leżące w centrum Rabatu (Victoria) na wyspie Gozo. Teren ten był zasiedlony od epoki brązu, a w czasach Średniowiecza znany był jako Gran Castello. Cittadella została umieszczona na maltańskiej wstępnej liście światowego dziedzictwa UNESCO w roku 1998.

  Na 5 dni przed Wielkim Postem zaczyna się huczny karnawał znany na całym świecie, jeden z największych w Europie. W 2005 r miejscowość Nadur była światową stolicą karnawału.

  Wbrew powszechnemu przekonaniu Malta nie utrzymyje się wyłącznie z turystów choć wpływe te wnoszą dosyś sporo do budżetu państwa. Główną gałęzią przychodów są usługi m.in. finansowe, hazardowe oraz filmowe! Wyspy to europejskie Hollywood – nagrywano tu min. Troję, Gladiatora, Papaja czy Hrabiego Monte Cristo, Wyspę Piratów, Starcie Tytanów, Aleksander, U-571 i Rejs w Nieznane.

  Historia Gozo utożsamiana jest głównie ze starożytną wyspą Ogygią, na której według mitologii greckiej rozbił się statek z Odyseuszem wracającym z wojny trojańskiej. Króla Itaki zauroczyła nimfa Kalipso i zatrzymała w wyspiarskich grotach na siedem długich lat.

  W XIII wieku wyspę zdobyli Aragończycy nadając jej nazwę „radość”, czyli właśnie Gozo, chociaż we wcześniejszych wiekach przewijali się przez nią Fenicjanie, Grecy, Kartagińczycy, Rzymianie, Arabowie i Normanowie. Kiedy na Malcie rządzili Kawalerowie Maltańscy, rozwinęła się również Gozo i wraz ze swoją starsza siostrą dzieliła wspólne losy.

  Jak widać wyspa Gozo to wiele informacji, atrakcji i historii w jednym – serdecznie zapraszamy do odwiedzenia jej z nami 🙂

  Ramowy plan wyjazdu:

  Dzień 1 – Przylot z Polski, transfer do willi
  Dzień 2 – 2 nurkowania
  Dzień 3 – 2 nurkowania
  Dzień 4 – 2 nurkowania
  Dzień 5 – 2 nurkowania
  Dzień 6 – 2 nurkowania
  Dzień 7 – Dzień wolny, można go przeznaczyć na plażę i morze albo na zwiedzanie – wg uznania 🙂
  Dzień 8 – Transfer na lotnisko, wylot do Polski

  Program ramowy może ulec zmianie ze względu na czynniki pogodowe oraz inne nieprzewidziane okoliczności.

  Cena:

  • 595 euro
  • 600-1000 zł przelot Polska – Malta – Polska (w zależności od terminu zakupu biletów)

  Cena zawiera:

  • Przelot na trasie: Polska – Malta – Polska
  • Bilet na prom: Malta – Gozo – Malta
  • Transfer na trasie: lotnisko – willa – lotnisko
  • 7 noclegów w willi z basenem (świeżo po remoncie):
   • każda sypialnia posiada swoją klimatyzację i łazienkę
   • sypialnie są 2-3 osobowe (możliwe dostawienie kolejnego łóżka jeśli jest taka potrzeba)
   • 2 kuchnie, 2 salony, jadalnia
   • Wi-Fi
  • Pakiet 10 nurkowań w tym 2 z łodzi (uwaga: nie ma zwrotów za niewykorzystane nurkowania z woli lub winy Klienta)
  • Polski przewodnik nurkowy
  • Dojazd na miejsca nurkowe
  • Butle 12l (oraz ich napełnianie powietrzem)
  • Balast (bez taśm lub kieszeni balastowych)

  Cena nie zawiera:

  • Transportu Szczecin – lotnisko w Berlinie – Szczecin (możliwy transport naszym busem: 150 zł od osoby)
  • Wyżywienia
  • Pozostałego sprzętu nurkowego
  • Nitroxu (nitrox do 32%: 8 euro za 12l)
  • Dodatkowej butli (12l: 8,5 euro)
  • Obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego (możliwość wykupienia u nas w centrum)

  Zapraszamy!

  Nie umiesz nurkować?

  Zobacz jak zacząć

  Ustawienia prywatności

  W tym panelu użytkownik może wyrazić pewne preferencje związane z przetwarzaniem jego danych osobowych.

  Może przejrzeć i zmienić dokonane ustawienia w dowolnym momencie, otwierając ponownie ten panel za pomocą podanego linku.

  Aby odmówić zgody w odniesieniu do określonych działań związanych z przetwarzaniem opisanych poniżej, użytkownik może wyłączyć przełączniki lub użyć przycisku „Odrzuć wszystko” i potwierdzić, że chce zapisać wprowadzone ustawienia.


  Preferencje w zakresie zgody użytkownika dotyczące technologii śledzenia

  Opcje przedstawione w tej sekcji umożliwiają użytkownikowi dostosowanie jego preferencji w zakresie zgody odnośnie do technologii śledzenia używanych do celów opisanych poniżej. Należy pamiętać, że odmowa zgody na określony cel może spowodować, iż odnośne funkcje staną się niedostępne.


  Niezbędne

  Niezbędne pliki cookie mają kluczowe znaczenie dla podstawowych funkcji witryny i witryna nie będzie działać w zamierzony sposób bez nich. Te pliki cookie nie przechowują żadnych danych umożliwiających identyfikację osoby.

  Reklamowe

  Reklamowe pliki cookie służą do dostarczania użytkownikom spersonalizowanych reklam w oparciu o strony, które odwiedzili wcześniej, oraz do analizowania skuteczności kampanii reklamowej.

  Dane użytkownika

  Pliki cookie o danych użytkownika umożliwiają prezentowanie użytkownikom reklam opierających się na ograniczonych danych takich jak takich jak witryna internetowa lub aplikacja, z której korzysta odwiedzający stronę, jego nieprecyzyjna lokalizacja, rodzaj urządzenia albo treści przeglądane przez odbiorcę (na przykład w celu ograniczenia liczby wyświetleń danej reklamy).

  Personalizacyjne

  Personalizujące pliki cookie służą do dostarczania użytkownikom spersonalizowanych reklam w oparciu o strony, które odwiedzili wcześniej, oraz do analizowania skuteczności kampanii reklamowej.

  Analityczne

  Analityczne pliki cookie służą do zrozumienia, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z witryną. Te pliki cookie pomagają dostarczać informacje o metrykach liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp.