fbpx

Egipt Safari Południowe

Termin: 01-08.06.2019

Rezerwacja

Krzysiek:  508 105 505

  Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych przez Państwa dobrowolnie w powyższym formularzu jest Dive Point z siedzibą w Szczecinie 70-467 ul. Monte Cassino 19E. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego administratora danych, na adres [email protected]. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu potwierdzenia rezerwacji zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem.


  Informujemy, że wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z
  dokonaniem rezerwacji terminu
  . Potwierdzenie dokonania
  rezerwacji otrzymają Państwo w odpowiedzi na powyższe zgłoszenie.

  Jeśli chcesz ponurkować na południu Morza Czerwonego, to safari jest najlepszą opcją! Trasa St John’s zawiera najpiękniejsze miejsca nurkowe w tym rejonie! Każde z odwiedzanych miejsc to legenda i spełnienie marzeń nurków! Zobaczysz tu wszystko, zanurkujesz w każdy możliwy sposób (podlodowe będzie niemożliwe…;-): będzie nurkowanie z zodiaca i nurkowanie z łodzi, poszybujesz w prądzie wzdłuż pionowej ściany, zrelaksujesz się nurkując ponad płytkimi ogrodami koralowymi, zanurkujesz na wraku, zobaczysz słynne lasy Gorgonii i ściany absolutnie porośnięte miękkimi koralami!
  Przy odrobinie szczęścia popływasz z przyjaznymi delfinami i wreszcie spotkasz się oko w oko z największymi okazami: rekinem młotem, rafowym, oceanicznym…. rozglądajmy się na boki bo mamy szansę na spotkanie z olbrzymią mantą kładącą cień swoimi ogromnymi “skrzydłami”….

  Po wykonaniu dwóch nurkowań niedaleko brzegu, wyruszamy w nocny rejs podczas którego przekraczamy Zwrotnik Raka i docieramy do raf położonych w pobliżu granicy egipsko-sudańskiej. Rafy Świętego Jana obejmują formy niespotykane w centralnej i północnej części Morza Czerwonego przyjmujące postać cokołów, wznoszących się do powierzchni z głębokości  20-25 metrów, poprzecinanych korytarzami i tunelami otwierającymi się w laguny i koralowe ogrody. Jedną z takich raf jest przepiękna Um el Khararim (Matka Dziur). Na innych miejscach nurkowych, takich jak Gotta Kibir, Habili Ali czy Small Habili będziemy nurkowali nie osiągając głęboko położonego dna. Popłyniemy w toni, pchani łagodnym prądem, wzdłuż wspaniałych, bogato porośniętych ścian. To właśnie tutaj najczęściej spotyka się rekiny białopłetwe i szare rekiny rafowe. Wszystkie miejsca nurkowe cechuje bogactwo życia i doskonały stan rafy, związany z niewielkim obciążeniem turystycznym tego rejonu. Nie rozczarują nas też nurkowania nocne, podczas których spotyka się hiszpańskie tancerki, najeżki, płaszczki i mureny. Przedostatni dzień safari spędzamy, przy Foury Shoal. Zanurkujemy w prześwietlonych promieniami słońca grotach Claudia Reef oraz zapuścimy się w labirynty Malahi. Ostatni dzień safari spędzimy na słynnej rafie Elphinston w okolicach Marsa Alam.

  Dzień 1- Przylot z Polski. Transfer na łódź.
  Dzień 2 – wypłynięcie z portu, check dive Shab Marsa Alam, Abu Galawa,
  rejs na St. Johns- 2 nurkowania
  Dzień 3 – Habili Ali, Um el Eroug, Dangeraous reef – 3/4 nurkowań
  Dzień 4 – Habiley Ali, Big Gotta, Erg Abu Baslla, – 3/4 nurkowania
  Dzień 5 – Small Gotta, Um el Khararim, Sernaka island – 3/4 nurkowania
  Dzień 6 – Foury Shoal – Claudia, Malahai, Shaab Sharm – 3/4 nurkowania
  Dzień 7 – Elphinstone Reef – 2 nurkowania, po południu udajemy się do 5* hotelu w celu odpoczynku 🙂 (spędzamy w nim 1 dobę)
  Dzień 8 – transfer na lotnisko, wylot do Polski
  Powyższy plan ma charakter orientacyjny. Realna trasa safari jest zawsze uzależniona od warunków pogodowych i kwalifikacji uczestników.

  Zapraszamy!

  Nie umiesz nurkować?

  Zobacz jak zacząć