Egipt Dahab

Termin: 15-22.02.2020

Rezerwacja

Krzysiek:  508 105 505

Zawiadamiamy, że administratorem Państwa danych osobowych podanych przez Państwa dobrowolnie w powyższym formularzu jest Dive Point z siedzibą w Szczecinie 70-467 ul. Monte Cassino 19E. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do naszego administratora danych, na adres info@divepoint.pl. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu potwierdzenia rezerwacji zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem.


Informujemy, że wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z
dokonaniem rezerwacji terminu
. Potwierdzenie dokonania
rezerwacji otrzymają Państwo w odpowiedzi na powyższe zgłoszenie.

Dahab to kultowe miejsce dla nurków – słynny Blue Hole, Canyon i Bells’y – to jego wizytówki, ale rafy tu ciągną się w zasadzie przez całą długość wybrzeża. Dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie, a właściwie każdy znajdzie tu coś niezapomnianego.

Dahab to nadmorska miejscowość turystyczna na wybrzeżu Zatoki Akaba, na półwyspie Synaj. Jeszcze na początku lat 90. XX wieku mieszkali tam wyłącznie Beduini. Obecnie rozwija się tu coraz prężniej turystyka i znajduje się tu około 100 hoteli.Charakterystyczna dla tego miejsca jest niezwykła różnorodność pod wodą, która wynika głównie z ukształtowania linii brzegowej. Na północ od Dahab dominują opadające stromo, prawie pionowe ściany rafy, gdzieniegdzie zwieńczone u góry mniej lub bardziej rozległym pasem koralowych ogrodów, podczas gdy na południu rozciąga się pasmo mniejszych i większych zatok, w których głębokość rośnie zdecydowanie łagodniej.

Blue Hole ze względu na swoje walory widokowe i niecodzienną budowę Blue Hole jest jednym z najciekawszych miejsc do nurkowania na świecie. To skalna rozpadlina (jaskinia morska) rafy koralowej. Znajduje się ona tuż przy brzegu, 8 km na północ od Dahab, na terenie rezerwatu Ras Abu Dżallum. Ma ona postać morskiej studni o głębokości 102 m i średnicy 60 m. W jej ścianie na głębokości 54 m otwiera się łuk skalny łączący ją z otwartym morzem. Dno stopniowo zwężającej się rozpadliny opada z 60 m do ok. 100 metrów pod łukiem, następnie ten skalny próg obniża się jeszcze do 120 m. Potem zaczyna się strome zbocze.
W Blue Hole organizowane są międzynarodowe zawody w nurkowaniu bez butli. Wśród fascynatów ekstremalnego nurkowania uznawane są za najważniejszą imprezę tego typu na świecie. Śmiałkowie płyną podwodnym skalnym tunelem o długości 60 m. W oficjalnym ostrzeżeniu wydanym przez władze egipskie na początku XXI wieku, pada liczba 40 osób jako dotychczas zarejestrowanych oficjalnie ofiar nurkowania w Blue Hole. Obok plaży znajduje sie pamiątkowa ściana upamiętniająca nazwiska ofiar.

Canyon to rozpadlisko w rafie koralowej również w rezerwacie Ras Abu Dżallum, ok. 14 km na północ od Dahab, w stronę Blue Hole. Jest to jedne z najbardziej imponujących miejsc do nurkowania w regionie. Jego nazwa pochodzi od wąskiego otworu w rafie.

Islands to 3 podwodne koralowe wyspy, znajdujące się na południe od Dahab. Pomiędzy nimi znajduje się piękny labirynt twardych i miękkich korali a także kolonie anemonów. Na piaszczystym dnie przed najgłębszą wyspą korale stołowe.

Ramowy plan wyjazdu:

Dzień 1 – Przylot z Polski, transfer do hotelu
Dzień 2 – 2 nurkowania
Dzień 3 – 2 nurkowania
Dzień 4 – 2 nurkowania
Dzień 5 – 2 nurkowania
Dzień 6 – 2 nurkowania
Dzień 7 – Dzień wolny, możemy go przeznaczyć na plażę i morze albo na zwiedzanie – wycieczki do Kolorowego Kanionu lub Białego Kanionu albo… szaleństwo kładami po pustyni – wg uznania 🙂
Dzień 8 – Transfer na lotnisko, wylot do Polski

Program ramowy może ulec zmianie ze względu na czynniki pogodowe oraz inne nieprzewidziane okoliczności.

Szczegóły wkrótce

Zapraszamy!

Nie umiesz nurkować?

Zobacz jak zacząć