2018.10.25-01.11_Safari

    Celem naszego kolejnego Safari w Egipcie jest "Dalekie Połudne" St. John's, Fury Shoal, Elphinstone
 Jeśli chcesz ponurkować na południu Morza Czerwonego, to safari jest najlepszą opcją! Trasa St John’s zawiera najpiękniejsze miejsca nurkowe w tym rejonie! Każde z odwiedzanych miejsc to legenda i spełnienie marzen nurków! Zobaczysz tu wszystko, zanurkujesz w każdy możliwy sposób (podlodowe będzie niemożliwe…;-): będzie nurkowanie z zodiaca i nurkowanie z łodzi, poszybujesz w prądzie wzdłuż pionowej ściany, zrelaksujesz się nurkując ponad płytkimi ogrodami koralowymi, zanurkujesz na wraku, zobaczysz słynne lasy Gorgonii i ściany absolutnie porośnięte miękkimi koralami! Będziesz nurkował wzdłuż ogromnych formacji koralowych jak i klucząc pomiędzy ergami o niesamowitych kształtach. Przede wszystkim jednak spotkasz się ze wszystkimi mieszkańcami tego akwenu: pobaraszkujesz wśród dziesiątek gatunków małych rybek o kolorach tęczy, zobaczysz ogromne ławice tuńczyków, makreli, barakud. Przy odrobinie szczęścia popływasz z przyjaznymi delfinami i wreszcie spotkasz sie oko w oko z największymi okazami: rekinem młotem, rafowym, oceanicznym…. rozglądajmy się na boki bo mamy szansę na spotkanie z olbrzymią mantą kładącą cień swoimi ogromnymi “skrzydłami”….

                                                                              Ramowy plan wyprawy

       Po wykonaniu dwóch nurkowań niedaleko brzegu, wyruszamy w nocny rejs podczas którego przekraczamy Zwrotnik Raka i docieramy do raf położonych w pobliżu granicy egipsko-sudańskiej. Rafy Świętego Jana obejmują formy niespotykane w centralnej i północnej części Morza Czerwonego przyjmujące postać cokołów, wznoszących się do powierzchni z głębokości  20-25 metrów, poprzecinanych korytarzami i tunelami otwierającymi się w laguny i koralowe ogrody. Jedną z takich raf jest przepiękna Um el Khararim (Matka Dziur). Na innych miejscach nurkowych, takich jak Gotta Kibir, Habili Ali czy Small Habili będziemy nurkowali nie osiągając głęboko położonego dna. Popłyniemy w toni, pchani łagodnym prądem, wzdłuż wspaniałych, bogato porośniętych ścian. To właśnie tutaj najczęściej spotyka się rekiny białopłetwe i szare rekiny rafowe. Wszystkie miejsca nurkowe cechuje bogactwo życia i doskonały stan rafy, związany z niewielkim obciążeniem turystycznym tego rejonu. Nie rozczarują nas też nurkowania nocne, podczas których spotyka się hiszpańskie tancerki, najeżki, płaszczki i mureny. Przedostatni dzień safari spędzamy, przy Foury Shoal. Zanurkujemy w prześwietlonych promieniami słońca grotach Claudia Reef oraz zapuścimy się w labirynty Malahi. Ostatni dzień safari spędzimy na słynnej rafie Elphinston w okolicach Marsa Alam.

Dzień 1- Przylot z Polski. Transfer na łódź.
Dzień 2 - wypłynięcie z portu, check dive Shab Marsa Alam, Abu Galawa,
rejs na St. Johns- 2 nurkowania
Dzień 3 - Habili Ali, Um el Eroug, Dangeraous reef - 3/4 nurkowań
Dzień 4 - Habiley Ali, Big Gotta, Erg Abu Baslla, - 3/4 nurkowania
Dzień 5 - Small Gotta, Um el Khararim, Sernaka island - 3/4 nurkowania
Dzień 6 - Foury Shoal - Claudia, Malahai, Shaab Sharm - 3/4 nurkowania
Dzień 7 - Elphinstone Reef - 2 nurkowania
Dzień 8 - transfer na lotnisko, wylot do Polski
Powyższy plan ma charakter orientacyjny. Realna trasa safari jest zawsze uzależniona od warunków pogodowych i kwalifikacji uczestników.

img

Koszty:

- safari 830 euro
- przelot Polska/Egipt/Polska ok. 1550 zł

Cena zawiera:

* transfer z / na lotnisko dla całej grupy w Egipcie
* zakwaterowanie na łodzi w kabinach dwuosobowych z łazienkami oraz klimatyzacją
* trzy główne posiłki dziennie + przekąski, owoce, napoje bezalkoholowe,
* butle12 balast bez pasów,
* polski przewodnik nurkowy
* 3-4 nurkowania dziennie
* 2 nurkowania ostatniego dnia
* przelot na trasie Polska-Egipt-Polska

img img

Cena nie zawiera:

* opłaty rafowej 15 €
* wizy egipskiej 25 $
* napiwku dla załogi 35 €
* napiwku dla przewodników egipskich 10 €
* sprzętu nurkowego
* Nitroxu
* butle 15 L, butle 15 L Nitrox oraz 12 L stage : za dodatkową opłatą oraz tylko na zamówienie

Tel. kontaktowy - Krzysiek 508105505
 

ZAPRASZAMY :)

Rezerwacja

Nasi partnerzy

imgimg