Kurs Extended Range

     Kurs XR Advanced Nitrox skierowany jest do osób, które pragną w nurkowaniu czegoś więcej i chcą "posiedzieć" pod wodą nieco dłużej, oczywiście już poza limitami nurkowania bezdekompresyjnego!
Dla tych nurków, którzy myślą o nurkowaniu głębokim wykraczającym poza ramy NDL,  Advanced Nitrox jest idealnym rozwiązaniem.

img

Jest to pierwszy etap rozwoju nurka z użyciem zestawu dwubutlowego i butli stage do prowadzenia dekompresji. W czasie kursu Adv Nitrox nauczysz się, jak należy planować głębokie nurkowanie z uwzględnieniem planowania gazu i prawidłowej dekompresji. Poznasz szereg technik rozwiązywania problemów, które w trakcie takiego nurkowania mogą się pojawiać np. utraty gazu w zestawie dwubutlowym, czy butli stage. Nauczysz się obsługi zaworów w różnych scenariuszach nurkowania, oraz obsługi pozostałego sprzętu potrzebnego do nurkowań głębokich.

Wymagania:
1. Certyfikat Nitrox Diver i Deep Diver lub równoważne stopnie z innych federacji.
2. Minimum 50 zalogowanych nurkowań
3. Swoboda i komfort w nurkowaniach w przedziale 30m.
4. Minimalny wiek 18 lat.
5. Badania lekarskie lub poprawnie wypełniony formularz medyczny.


Wymagania sprzętowe:
1. Zestaw dwubutlowy
2. Automaty - dwa niezależne. Główny automat na długim wężu
    zapasowy na gumie przy szyi
3. Butla stage + automat
4. Skrzydło do zestawu
5. Boja + kołowrotek (szpulka)
6. Tabliczka do pisania (notes)
7. Co najmniej jeden przyrząd pomiarowy
8. Suchy skafander
9. Oświetlenie z uchwytem goodman
    (palnik plus zasobnik z akumulatorem)

Kurs składa się z kilku sesji teoretycznych, podczas których dowiesz się o zjawiskach jakie zachodzą w ciele nurka podczas nurkowania. Poznasz również aspekty historyczne programów i algorytmów dekompresji i ich najnowsze wersje. Zapoznasz się z najnowszymi sposobami planowania nurkowania, gazu i dekompresji. Instruktor omówi z Tobą konfigurację sprzętu i zastosowanie go w różnych scenariuszach.

imgCzęść praktyczna, to w zajęcia na płytkiej wodzie jeziora lub basenu. Niewielka głębokość wymaga od nurka wysokiej koncentracji i doskonałej pływalności. Dobrze wykonane ćwiczenia, V-drill, S-drill i praca z butlą stage w trakcie tych zajęć dadzą wyraźny efekt w późniejszej sekcji nurkowań głębokich. Ostatnie nurkowania przeprowadzone są na głębokości do 40m. W zależności od chęci kursantów pierwsze zajęcia mogą być przeprowadzane na basenie, a końcowe na wrakach Bałtyku.

Szkolenie kończy się otrzymaniem licencji Adv Nitriox lub w przypadku osób wykonujących ćwiczenia w sposób ponad przeciętny licencji Extended Range.
Szkolenie składa się z około 12 nurkowań i 4-5 sesji teoretycznych.
Kurs zaadresowany jest do osób, które pływały wcześniej w zestawie dwubutlowym..
Nie musisz znać wszystkich zasad używania sprzętu, Musisz jednak mieć świadomość ,że szkolenie uczy nowych elementów, a nie podstaw nurkowania jakim jest między innymi pływalność.


Szkolenie trwa pełne cztery dni, od 8:00 do 20:00. Piątego dnia odbywa się nurkowanie zaliczeniowe, które podsumowuje i kończy szkolenie. Kurs prowadzony jest w zespołach 2-3 osobobych. Dla chętnych (za dopłatą) istnieje możliwość podwyższenia uprawnień do poziomu Limited Trimix.

Koszty:

- 1'500zł koszt szkolenia (płatne podczas części teoretycznej)
-    150zł certyfikat nurkowy (płatny na koniec szkolenia)

Cena zawiera:

- szkolenie
- wypożyczenie butli stage z automatem
- ładowanie butli powietrzem

Cena nie zawiera:

- dojazdów
- kosztów wypłynięcia na Wraki lub kosztów basenu
- kosztów napełaniania butli innych niż powietrze

                          

Nasi partnerzy

imgimg